Uroczystość przejścia na emeryturę

28 lipca 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przytyku odbyła sie uroczystość w związku z przejściem na emeryturę Pani Jadwigi Puszki. Pani Jadwiga pracowała jako bibliotekarka w naszej bibliotece ponad 41 lat. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w roku 1975 jako pracownik Urzędu Gminy w Przytyku, a następnie od 1 marca 1979 roku podjęła pracę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przytyku. W latach 2016-2017 pełniła obowiążki dyrektora biblioteki.

Pani  Jadwiga  w sposób otwarty i komunikatywny zachęcała mieszkańców Gminy Przytyk do nowości czytelniczych. Obdarzona niezwykle starannym i estetycznym charakterem pisma, latami tworzyła wpisy do ksiąg inwentarzowych, tysięcy kart katalogowych, a także opisywała grzbiety książek przed umieszczeniem ich na regałach bibliotecznych. Z czasem pisanie ręczne zastąpił system MAK+, a Pani Jadwiga świetnie sobie poradziła z nowymi wymaganiami.

Serdeczne podziękowania za łącznie 45 lat pracy złożyli: Pan Dariusz Wołczyński – Wójt Gminy Przytyk, Pani Magdalena Kowalczyk - Zastępca Wójta Gminy Przytyk oraz Pan Mirosław Krzyszewski – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przytyku, życzenia samych radosnych i pogodnych chwil oraz spełnienia marzeń przekazali również współpracownicy.

Dziękujemy za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej bibliotece. Za dbanie o rozwój biblioteki i rozwijanie wyobraźni czytelniczej u dzieci i dorosłych.

Życzymy sukcesów na dalszej, jakże wspaniałej drodze życia. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Pragniemy zapewnić Panią, że będzie Pani u nas zawsze mile widzianym gościem.

Dziękujemy!