Spotkanie autorskie

11 października 2018 r. odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem autorem książek dla dzieci.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I- III ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wrzosie.

Przemysław Wechterowicz przyjechał z Warszawy, gdzie mieszka razem z żoną i córką. Jest autorem wielu książek dla najmłodszych m.in.: „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”, „Proszę mnie przytulić”, „Rybka i słońce”, „Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd”, „Śnieżek i Węgielek. Podróż w głąb oceanu”.

Na początku spotkania pisarz opowiedział dzieciom o swoim zawodzie. Przyznał, że pisanie zaczyna się najpierw w jego głowie, gdzie gromadzą się pomysły. Dopiero później przelewa wszystko na papier. Przemysław Wechterowicz stwierdził, że pisanie jest fajne, bo można stworzyć coś swojego od początku do końca.

Nasz gość opowiedział o swojej książce pt. „Uśmiech dla żabki”. Dzieci mogły posłuchać wzruszającej i zabawnej historii o Żabce, jej leśnych przyjaciołach i ogromnej mocy uśmiechu, który rozweseli każdego. Następnie autor zapoznał najmłodszych z bohaterami książki pt. „Proszę mnie przytulić”. Tata Niedźwiadek zdradził swojemu synkowi, że wystarczy się do kogoś mocno przytulić, a świat stanie się piękniejszy. Dzieci przyznały, że bardzo lubią się przytulać.

Pan Przemysław na spotkanie z dziećmi przygotował masę niezwykłych zagadek, zabawnych historii, dopisywało mu również wyjątkowe poczucie humoru. Mogliśmy się o tym przekonać podczas słuchania fragmentów książek w jego interpretacji. W trakcie spotkania dzieci musiały więc bacznie uważać na niespodziewane zagadki i pytania.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Radomiu we współdziałaniu z Miejską Biblioteka Publiczną w Radomiu oraz naszą Biblioteką.

Serdecznie dziękujemy.