Grupa "Motylków" odwiedziła Bibliotekę

W dniu 31.01.2020 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przytyku z grupy "Motylków" pod opieką pani Katarzyny Błaszczyk odwiedziły naszą Bibliotekę. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Pani wychowawczyni wypożyczyła kilka książeczek, by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały dwóch bajek pt. „Żaba i wół” oraz „Lisek bez ogonka”.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.