Biblioteka ponownie otwarta od 30 listopada 2020 r.

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r od poniedziałku 30 listopada 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Przytyku zostaje otwarta. Czytelnicy będą mogli wejść do wypożyczalni. W pomieszczeniach bibliotek obowiązują limity czytelników: 1 osoba na każdy z oddziałów.

W pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni, z wyłączeniem bibliotekarzy. Podczas pobytu w bibliotece obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust poprzez użycie maseczek, dezynfekowanie rąk, używanie rękawiczek jednorazowych dostępnych na miejscu oraz zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami. W dalszym ciągu obowiązuje kwarantanna książek.